Preferovaný jazyk a měna:
Využijte nabídek řady Ekoï Racing / Perf / Start

Mistrovství světa v cyklistice

Mistrovství světa v silniční cyklistice patří mezi největší cyklistické závody na světě. Věděli jste ale, že ve skutečnosti zahrnují několik událostí?

Co je mistrovství světa v cyklistice?

První skutečné mistrovství světa v cyklistice, které bylo otevřeno profesionálům, se konalo v roce 1927. Předtím se závodu mohli zúčastnit pouze amatéři.

Mistrovství světa v cyklistice pořádá od jeho vzniku UCI (Mezinárodní cyklistická unie) a pořadatelská země se každý rok mění.

Na rozdíl od většiny ostatních závodů se mistrovství světa účastní národní týmy. V současné době může v závislosti na počtu bodů UCI, které jednotlivé země získají, startovat v závodě jeden až devět jezdců.

Douhový dres

Obhájce titulu mistra světa bude po dobu jednoho roku nosit duhový dres v závodech, kterých se zúčastní.

Každý jezdec, který během svého života získal alespoň jedno mistrovství světa, bude po celou svou kariéru nosit na rukávech svého dresu duhový lem.

Různé události

Ve skutečnosti zahrnuje mistrovství světa v cyklistice různé závody, ať už pro muže nebo ženy:

Seznam cen pro rok 2020

Výročí 2020 se konalo v italské Imole. Časovka i start a cíl silničního závodu se odehrávaly na legendárním závodním okruhu v Imole.

Závod se jel v italském městě Imola

V závodě mužů vyhrál silniční závod Francouz Julian Alaphilippe před Belgičanem Woutem Van Aertem. Časovku mezitím vyhrál Ital Filippo Ganna.

V závodě žen Anna Van Der Breggenová zkompletovala double, když vyhrála silniční závod i časovku. Po Francouzce Jeannie Longo z roku 1995 je teprve druhou jezdkyní, které se to podařilo.

Vzhledem k pandemii Covid-19 byly v roce 2020 zrušeny závody juniorů a závodníků do 23 let.

Přestože mistrovství světa patří k nejvýznamnějším cyklistickým závodům na světě, je stále o něco méně populární než Tour de France nebo Olympijské hry.