Preferovaný jazyk a měna:
Ekoï Crazy Days!, až -60% 1 Bidon s nářadím Ekoï ZDARMA při nákupu nad 4500 Kč

Jaké je složení francouzského triatlonového týmu?

Francouzští triatlonisté na vysoké úrovni reprezentují Francii na mezinárodních soutěžích, jako je Mistrovství světa v triatlonu smíšených štafet nebo olympijské hry. Jak probíhá výběr účastníků? Kdo jsou vedoucí osobnosti štafetové disciplíny? Malé panorama složení šestibodového triatlonového týmu a hlavních národních týmů.

Francouzská triatlonová reprezentace: pro jaké závody?

"Francouzský tým" je soubor triatlonistů vysoké úrovně vybraných k účasti na mistrovství na mezinárodní úrovni. Jedná se tedy o národní tým sdružující nejlepší francouzské sportovce dané disciplíny.

Složení trikolorního triatlonového týmu se mění podle sportovních akcí. Kromě toho je podle jednotlivých kategorií závodů sestaveno několik týmů:

• Francouzský paratriatlonový tým.

Kvóty jsou přiděleny pro každé výběrové řízení. Na krátkých tratích je maximální kvóta pro světový triatlon zpravidla 5 mužů a 5 žen.

Proces výběru francouzského týmu

Na výběru francouzských týmů se podílí řada osob: viceprezident referátu, národní technický ředitel, lékař francouzského týmu a manažer francouzského týmu. Tvoří tak výběrovou komisi, která je zodpovědná za kontrolu dodržování výběrových postupů zveřejněných Francouzskou triatlonovou federací (FFTRI). Konečný výběr vybraných z 5 135 francouzských sportovců je však v současné době v kompetenci Národního technického ředitelství.

Místo v delegaci budou mít logicky sportovci s nejlepšími výsledky během sezóny. Přesto mohou rozhodnout jiná kritéria, například zkušenosti a postup. Podmínky přístupu do výběru jsou přesně stanoveny pro každou událost a každou sportovní sezónu.

Složení francouzského triatlonového týmu

Francouzské týmy sdružují velká jména francouzského triatlonu. Zde je složení francouzského týmu pro hlavní soutěže sezóny 2021.

Olympijské hry Tokio 2020:

• Mezi ženami: Cassandre Beaugrand a Léonie Périault;

• Mezi muži: Vincent Luis, Léo Bergère a Dorian Coninx.

Léo Bergère nebyl součástí kvarteta vybraného do historicky první olympijské smíšené štafety. Francouzi získali čestnou bronzovou medaili na konci supersprintu na 300 m plavání, 6,8 km na kole a 2 km běhu. Velký favorit, úřadující mistr světa Vincent Luis, skončil na 13. místě, před týmovými kolegy Coninxem (17.) a Bergèrem (21.).

Ženský tým se umístil na 13. místě

V ženském týmu obsadila Léonie Périaultová pěkné 5. místo, zatímco Cassandre Beaugrandová musela po defektu odstoupit.

Finále mistrovství světa v triatlonu 2021:
Ve velkém finále WTS se utkali tři muži a jedna žena. Léonie Périaultová vystoupila na druhý stupeň vítězů a obsadila 7. místo ve světovém žebříčku. Léo Bergère získal bronzovou medaili, Dorian Coninx skončil šestý a Vincent Luis se jen těsně vešel do první desítky.

Mistrovství světa v dlouhém triatlonu 2021:

• Ženy: jediná ženská zástupkyně Manon Genêt bere stříbro.

• Mezi muži: Antony Costes a Sam Laidlow se snažili zvítězit na vzdálenostech, které na mistrovství světa ještě nebyly (3,8 km plavání, 180 km na kole a 42,195 km běhu). Skončili na 20., resp. 28. místě.